b_250_200_16777215_00_images_2019_02_gala_IMG_4626-3000.jpg1 lutego br. w Centrum Kultury w Ropczycach odbyła się XIII Gala Sportu „Najpopularniejsi w Ropczyckim Sporcie 2018”. Spotkanie to inicjatywa Samorządu oraz Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, która pozwala na podsumowanie dokonań sportowych za poprzedni rok, integruje ludzi sportu, którzy poświęcają swój wolny czas dla jego dobra, jak również moment w którym można pokazać dorobek ostatniego roku i osiągnięcia sportowe ropczyckich sportowców i działaczy. To również okazja by pochwalić się rozwojem bazy sportowo-rekreacyjnej w naszej gminie, a także złożyć podziękowania wszystkim sponsorom.

Burmistrz Bolesław Bujak po oficjalnym otwarciu gali podsumował rok 2018 i życzył osiągania jak najlepszych wyników w roku bieżącym. Zaznaczył również, że Samorząd Ropczyc dołoży wszelkich starań aby wraz z sukcesami sportowymi poszły kolejne inwestycje na modernizację i budowę bazy sportowej w naszej gminie. Podczas spotkania goście zapoznali się z działalnością Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji. Dzięki staraniom Samorządu wszystkie obiekty RCSiR są na bieżąco modernizowane. Największą inwestycją z dziedziny sportu i rekreacji w roku ubiegłym było wmurowanie kamienia węgielnego i rozpoczęcie budowy hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Obiekt, którego oddanie do użytku planuje się na koniec 2019 r. ma służyć dzieciom i młodzieży szkolnej, klubom sportowym oraz stowarzyszeniom promującym miasto i gminę Ropczyce.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

Zawodnik Roku Seniorzy:
1. Hubert Siepierski (Błękitni Ropczyce, piłka nożna)
2. Magdalena Macios (LUKS Lubzina, zapasy i sumo)
3. Julian Paryś (LZS Mała, piłka nożna)

Młodzieżowy Zawodnik Roku, sporty drużynynowe
1. Mateusz Bieniek (Błękitni Ropczyce, piłka nożna)
2. Kacper Rybski (Soccer Ropczyce, piłka nożna)
3. Hanna Totoń, Maja Lorenc (Akrobatyka Ropczyce)

Młodzieżowy Zawodnik Roku, sporty indywidualne
1. Adrian Gondek (LUKS Lubzina, zapasy i sumo)
2. Hubert Kośkiewicz (UKS Niedźwiada Dolna, tenis stołowy)
3. Aleksandra Niemiec (Fala Ropczyce, pływanie)

Trener Roku, drużyny seniorów
1. Andrzej Jedynak (LUKS Lubzina, sumo i zapasy)
2. Andrzej Szymański (Błękitni Ropczyce, piłka nożna)
3. Bogusław Pacanowski (Błękitni Ropczyce, piłka nożna)

Trener Roku Grup Młodzieżowych, sporty drużynowe
1. Grzegorz Laska (Błękitni Ropczyce, piłka nożna)
2. Rafał Ormiański (Błękitni Ropczyce, piłka nożna)
3. Regina Małek (Akrobatyka Ropczyce)

Trener Roku Grup Młodzieżowych, sporty indywidualne
1. Andrzej Jedynak (LUKS Lubzina, sumo i zapasy)
2. Krzysztof Ździebko (UKS Niedźwiada Dolna, tenis stołowy)
3. Jerzy Chmura (Fala Ropczyce, pływanie)

Prezes Roku
1. Marek Misiura (Błękitni Ropczyce, piłka nożna)
2. Bożena Pyzik (LUKS Lubzina, sumo i zapasy)
3. Augustyn Olech (LKS Strażak Lubzina, piłka nożna)
4. Jerzy Pudo (Fala Ropczyce, pływanie)
5. Kacper Cupryś (Akrobatyka Ropczyce)

Działacz Roku
1. Przemysław Kulig (Błękitni Ropczyce, piłka nożna)
2. Arkadiusz Bęben (LZS Mała, piłka nożna)
3. Grzegorz Róg (Soccer Ropczyce, piłka nożna)
4. Janusz Niemiec (Fala Ropczyce, pływanie)
5. Krzysztof Kosiński (LKS Strażak Lubzina, piłka nożna)

Wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocję Ropczyc na arenie międzynarodowej otrzymali: Damian Ochał (LUKS Syrena Gnojnica Wola), Adrian Gondek (LUKS Lubzina), Dawid Babicz i Karol Królikowski (Rega MX Team Ropczyce) oraz Akademia Tenisa Stołowego Bingo Ropczyce.

Wręczone zostały również podziękowania lokalnym firmom wspierającym kluby i stowarzyszenia sportowe z gminy Ropczyce. Otrzymali je:
- Józef Siwiec (ZM Ropczyce S.A.)
- Leon Marciniec (ZM INVEST S.A)
- Kazimierz Mikrut (Weldon)
- Krzysztof Walczyk (ZPH Cerplast)
- Krzysztof Drozd (Telnet Ropczyce)
- Janusz Środa (PUK Ropczyce)
- Zdzisław Duliban (PEC Ropczyce)

Na zakończenie nagrodzono uczestników XIII Edycji Turnieju Firm i Zakładów Pracy z cyklu Grand Prix ”Sprawność = Efektywność 2018” gdzie zwyciężył zespół Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1